Pamiatky

Spoznávajte známe i neznáme Slovensko s týmto malým webovým sprievodcom. Prevedie vás existujúcimi i zaniknutými kúpeľmi, historickými i kultúrnymi pamiatkami, ako aj zaujímavými turistickými miestami.

http://slovakiaplus.blogspot.com/

Zaujímavé a historicky významné miesto, kde trávili čas Habsburgovci vrátane Márie Terézie, len pár kilometrov od Bratislavy plné histórie a stále fungujúceho života dodnes.

http://schlosshof.cestovanie.biz/

Hrady a zámky, zrúcaniny a pamiatky na Slovensku, ich história, záchrana, mapy, pôdorysy a komentáre.

http://www.hrady-zamky.org/

Romantické zrúcanini hradu postavené na turnianskom hradnom vrchu dodnes lákajú turistov. Pôvodne stredoveký hrad, neskôr bol predstavený v renesančnom štýle.

http://tornavidek.info/sk/2011/03/turniansky-hrad

Najrozsiahlejšia stránka o meste Viedeň, o jeho pamiatkách, reštauráciach, hradoch, zámkoch, múzeách, pamiatkách a Zoo. Tipy pre výlety a voľný čas. Kompletný sprievodca mestom Viedeň.

http://www.mojavieden.sk/

Fotografická dokumentace evropského průmyslu, hutních (železárny, slévárny válcovny) a báňských (doly, lomy) provozů zejména.

http://www.viktormacha.com/

Turistický informačný portál o Regióne Komárno.

http://www.visitkomarno.sk/

Portál o architektúre. Aktualizované stránky o pamiatkach a ich obnove na Slovensku aj vo svete, realizácie, zoznam pamiatok, aktuálne dianie, udalosti a akcie vo svete architektúry.

http://www.architrend.sk/

Rešeršné služby na úradné účely: Majetkoprávne záležitosti - I. a II. pozemková reforma presídlení z A do Maďarska stavebné konania dedičské záležitosti Na účely dôchodkové - vysvedčenia, výučné listy, zápočty rokov Matričná agenda - rodné, sobášne a úmrtné listy Rešeršné služby na súkromné účely: rodokmeň a doplnenie chýbajúcich údajov dokumenty a informácie týkajúce sa osôb a inštitúcií vojenské záznamy, mapy, kópie historických dokumentov

http://archivnesluzby.sk/